Image Alt

Dominik Jasiński

“His great advantage is the efficiency and this painter’s ‘ear’. At the same time, despite bold brush strokes, his painting retains the linearity of drawing”
Andrzej Pągowski

Dominik Jasiński – urodzony w 1981roku w Rzeszowie, artysta malarz, grafik, plakacista i ilustrator. Jeden z najbardziej cenionych twórców młodego pokolenia. Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Choć twórczość Artysty ma wymiar wielopłaszczyznowy, przede wszystkim fascynuje go ludzkie ciało i jego deformacja – temu tematowi poświęcił pracę dyplomową oraz kilka publikacji. Uznawany jest za piewcę kobiecego piękna. To właśnie ONE stanowią główny motyw jego twórczości i to ich portretowaniu oddaje się z tak wielką lubością.

Obrazy Jasińskiego są energetyczne, to eksplozja koloru z wplecionymi motywami florystycznymi i ludowymi, w których daje się zauważyć wpływy Secesji i Młodej Polski.

Najważniejsze jest dla niego tworzenie, malowanie, eksperymentowanie z techniką, a przede wszystkim przełamywanie barier, podejmowanie ryzyka. „Kiedy staję przed sztalugami to reszta świata nie ma dla mnie większego znaczenia, jestem ja i moja paleta, nawet jedzenie przestaje istnieć”.

Poza malarstwem Artysta angażuje się w inicjatywy na rzecz promowania młodych polskich artystów – projekt „Jasiński & Friends”. Udziela się również na płaszczyźnie komercyjnej, współpracując i tworząc dla wielu firm – EMPIK, RESERVED, TATUUM….

Dominik Jasiński zachwycił środowisko artystyczne, autorytety świata sztuki, zdobył uznanie krytyków, a liczba wiernych fanów jego malarstwa wciąż rośnie. W 2016 roku jego obraz „Q8” został opublikowany w British VOGUE z okazji 100 lecia magazynu.

Ma na swym koncie blisko 50 wystaw w Polsce i na świecie, a jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Artysta obecnie mieszka i pracuje w Portugali.